Úvod > O škole > Pro nové školáčky

Pro nové školáčky

Malý rádce pro nové děti a rodiče

Vážení rodiče a milé děti,
dovolili jsme si pro vás připravit pár jednoduchých rad, kterými bychom vám chtěli co nejvíce usnadnit zvyknout si na program a zvyky naší mateřské školy „U KOČIČÁKŮ“.

Chceme Vás zdvořile požádat o to, abyste pozorně sledovali program AKCÍ, který najdete na našich webových stránkách nebo také na nástěnce v chodbě školky. Důležitá upozornění někdy lepíme přímo na dveře nebo na stojku ve vestibulu. Je velmi důležité pro vaše děti, abyste program školky pečlivě sledovali. Naše aktivity se především díky počasí mohou ze dne na den změnit, tak abyste byli včas informováni.

URČITĚ S NÁMI SOUHLASÍTE, ŽE DO ŠKOLKY PATŘÍ DÍTĚ ZDRAVÉ: Moc Vás prosíme , aby jste zvážili každý náznak nemoci. Proto Vás prosíme , aby jste nám nedávali do MŠ  děti se zelenou rýmou  a byli ohleduplní  k ostatním dětem v kolektivu, ale také k zaměstnancům MŠ. Pokud se  paní učitelce nebude dítě jevit jako zdravé nebo po opakovaných upozorněních nebudou rodiče reagovat- může dítě do MŠ nepřijmout podle Zákona č. 258/2000 Sb. zákon o ochraně veřejného zdraví a následně může požadovat potvrzení od lékaře viz Školní řád MŠ.

Jaké náhradní věci patří do mé skříňky  uložené v sáčku s kočkou. (vše prosím berte s ohledem na roční období): MAMINKO  DO ŠKOLKY SI  CHODÍM HRÁT, CHCI SE CÍTIT V OBLEČENÍ , KTERÉ MI DÁŠ POHODLNĚ A MOHU SI HO UMAZAT , PROTO MI NA ZAHRADU PŘIPRAV OBLEČENÍ , KTERÉ SI MOHU UŠPINIT. Prosíme maminky , aby dětem obracely po vysvlečení oblečení nalíc – děkujeme - DO SÁČKU-spodní prádlo, ponožky  nebo punčocháče, tričko s krátkým rukávem, tričko s dlouhým rukávem.

NA ZAHRADU, abych se mohl/a umazat a hrát si beze strachu - mikina, tepláky, šusťáková bunda, šusťákové kalhoty tenká čepice či kšiltovka / klobouček,tenisky / gumáky .

Prosíme vás, aby všechny děti měly bačkory, které si umí samy hezky obout. Několikrát denně si je obouvají a vyzouvají, tak se jim to snažte co nejvíce usnadnit. Nedávejte dětem jako bačkory do MŠ crossky ani pantofle.

Všechny věci dětí musí být podepsané, abychom předešli případné výměně oblečení mezi dětmi.

Ukažte svému dítěti, jaké oblečení mu do školky dáváte  a učte vaše děti poznávat, jaké věci ve skřínce mají, aby si je naučily rozeznat a věděli, která věc jim patří. Postupně učte děti své oblečení do skřínky pověsit  za poutko či poskládat. Ukazovat jim to můžete samozřejmě především doma, když na to máte čas.

Co potřebuji do MŠ

Co potřebují děti do mateřské školky

Do třídy:

• podepsané bačkory
  • domácí oblečení - elasťáky, tepláky, sukni + tričko - pohodlné
  • 1 BALÍK PAPÍROVÝCH UBROUSKŮ
  • 1 BALENÍ TOALETNÍCH PAPÍRŮ

Pobyt venku:

•  podepsaná obuv (na zahradu, písek, na vycházky)
  • gumáky nebo nepromokavá obuv.
  • OBLEČENÍ dle aktuálního počasí- nikoliv oblečení na cestu domů nebo do třídy (taktéž podepsané)
  • tepláky, mikina, bunda atd. (čepice, šátky za chlad. počasí)
  • pláštěnku

Odpočinek:

• označené pyžamko -každé pondělí přinést čisté
  • v pátek budou připravené v šatně v košíčku.

Náhradní prádlo - v případě nehody (kalhotky, slipy ponožky nebo punčocháče + triko) uložené v sáčku na značce.

Označte prosím vašemu děťátku vše značkou (nejlépe a nejrychleji lihovým fixem), či  jinak -usnadníte tak svému dítěti pobyt v MŠ.

Co by bylo dobré, aby dítě umělo před nástupem do MŠ:

• Nepoužívat v průběhu dne nebo odpoledního odpočinku pleny
  • Umýt si ruce
  • Samostatně používat ručník
  • Samostatně používat WC, nepoužívat nočník, kluci zvedat prkénko, spláchnout a používat toaletní papír
  • Umět se vysmrkat, utřít nos, a odnést do odpadkového koše používat papírové kapesníky
  • Aktivně hlásit své potřeby
  • Nepoužívat dudlík, ani při usínání
  • Samostatně jíst, pít - nekrmte děti, učte je u jídla sedět u stolu, učte ho jíst lžící, nebojte se nepořádku
  • Učte děti pít z hrnečku
  • Při obědě jíst nejen polévku, ale i hlavní jídlo
  • Umět ukusovat poloviny krajíce chleba